Bild av Crydom Halvledar-relä EL100D5-24 Belastningsström (max.): 5 A Växelspänning (max.): 100 V/DC Nollspänning 1 st
Crydom Halvledar-relä EL100D5-24 Belastningsström (max.): 5 A Växelspänning (max.): 100 V/DC Nollspänning 1 st
Effektrelä i kompakt "Hockey-Puck"-format, 21 mm brett industrihölje, till chassi- eller kylelement-montage, med inbyggda snabbanslutningsklämmor. Optiskt separat SCR-utgång för höga brytarlaster i industriella applikationer.
Spara i lista
Recensera produkt
Butik Katalog produktnamn Pris
Relaterade produkter
Bild av Crydom Halvledar-relä EL100D10-24 Belastningsström (max.): 10 A Växelspänning (max.): 100 V/DC Nollspänning 1 st
Crydom Halvledar-relä EL100D10-24 Belastningsström (max.): 10 A Växelspänning (max.): 100 V/DC Nollspänning 1 st
Visa mer
Bild av Crydom Halvledar-relä ED10C5 Belastningsström (max.): 5 A Växelspänning (max.): 80 V/DC Nollspänning 1 st
Crydom Halvledar-relä ED10C5 Belastningsström (max.): 5 A Växelspänning (max.): 80 V/DC Nollspänning 1 st
Anslutningsbart NO SPST-halvledarrelä i 12 x 29 mm standard-industrihölje för DIN-skena eller kretskortsmontering. Med UL 508-märkning. Kontaktfri högfrekvensbrytare med mycket högt kopplingsförlopp.